Šestý ročník soutěže Lahváč roku proběhl ve dnech 19. - 21. 10. 2001 v Rožné na ČM Vysočině - stejně jako čtyři předešlé. Organizační výbor zvolil netradiční podzimní termín kvůli kolizi jarních termínů s PIVEXem a kvůli přípravě svých členů na státnice. Počasí nám poměrně přálo - tzn. nepršelo, jen mrholilo a ani v noci nemrzlo. Počet účastníků fluktuoval kolem třicítky, což je na hranici únosnosti. Degustovaných desítek bylo čtrnáct a dvanáctek šestnáct.

V pátek proběhla degustace desítek a po ní sehrál amatérský divadelní soubor OV hru ´O vině a utrpení hostinského Padevěta´. V noci ještě proběhla peťákova bojová hra ´Prones svíčku lesem - já na Tebe houpnu´. Zvítězilo družstvo kolem Čuňase, které nečekaně zvolilo opačný směr.

Sobotní program odstartovaly ´Lahváč games´ - obdoba skotských Highland games. Skládaly se z několika disciplín: přetahování lanem, hod kládou, slalom mezi kůly se zavázanýma očima. Účastnily se jich tříčlenná družstva a vítězem se stal pivní tým z Kostomlat pod Milešovkou. Gratulujeme.

Odpoledne začala degustace dvanáctek prokládaná LAHVÁČ-KÁNTRY-ŠOU připravenou týmem z Litovle a dalšími soutěžemi: Už v podvečer byla celá akce vyhodnocena a většina účastníků se přesunula na místní zábavu. Organizační výbor děkuje všem, kteří přijeli a přispěli ke zdaru celé akce. Díky patří rovněž pivovaru Ferdinand, který se stal generálním sponzorem soutěže.

Fotografie z celé akce se nacházejí v nekolika fotoalbech, tematicky se navzajem prekryvajicich. Tedy: Otryho fotoalbm, Cendickovo fotoalbum . (Cendickovo fotoalbum obsahuje i dve male videoukazky.)